بدون شک  ماشین‌آلات مدرن و روزآمد وهمچنین مواد اولیه  با کیفیت در همه رشته‌های صنایع غذایی تعیین کننده است و شاید به ‌همین علت نیز سرمایه‌گذاران حوزه های صنایع غذایی برای شروع کسب و کار خود ابتدا به‌دنبال ماشین‌آلات کارآمد و مواد اولیه با کیفیت هستند غافل از آنکه عامل بسیار تعیین‌کننده‌تری نیز باید مورد توجه قرارگیرد که همان نیروی انسانی متخصص و آگاه به دانش روز است، نیرویی که بتواند با ماشین‌آلات و مواد اولیه استاندارد محصولی با کیفیت تولید نماید.

در بررسی‌های انجام گرفته و پیش روی ما علت اصلی شکست برخی سرمایه‌گذاران حوزه‌ی صنایع غذایی اعم از نانوایی، قنادی، کافی‌شاپ و رستوران، تنها دلایلی مانند عدم استفاده از مواد اولیه با کیفیت، ماشین‌آلات مدرن و یا عدم توانایی در تبلیغات صحیح نیست بلکه در بسیاری از موارد عدم حضور نیروی انسانی ورزیده و مجهز به دانش روز ‌باشد .

واحدهای متعددی را می‌شناسیم که به‌دلیل وجود نیروی انسانی کاربلد، اندک اندک توانسته‌اند ماشین‌آلات مورد نیاز خود را خریداری نمایند و پای در مسیر رشد و توسعه بگذارند یا بالعکس مجموعه‌های فراوان دیگری که علی‌رغم سرمایه‌گذاری اولیه سنگین در تجهیز واحد خود به‌دلیل نداشتن نیروی انسانی مجرب با موفقیت قرین نبوده‌اند.

شرکت بیک صنعت با درک این ضرورت اساسی حاصل از حدود 25 سال تجربه کار مستمر در صنعت نان ، شیرینی و غذا و اجرای صدها پروژه ی مشاوره و راه اندازی در این حوزه ها ، مرکز آموزش بیک آکادمی را در فضایی منحصر به فرد و با امکانات و تجهیزات روزآمد دنیا تاسیس کرده است تا به این کمبود در حد توانمندی خود پایان دهد.

در بیک آکادمی دو فضای استاندارد و مجهز به برترین تجهیزات روز دنیا برای شما فراهم شده است . طبقه اول مرکز آموزش تخصصی نان ، شیرینی ، شکلات ، بستنی ایتالیایی و کافی شاپ و طبقه ی دوم مربوط به آموزش های تخصصی آشپزی (culinary line) می باشد . فضایی استاندارد بدون مضایقه در مورد جزییات ، در شأن عاشقان یادگیری هنر آشپزی ، نان و شیرینی .

ماموریت بیک آکادمی ارایه خدمات آموزشی با بالاترین سطح کیفی به علاقمندان یادگیری در رشته های نانوایی ، قنادی ، شکلات ، بستنی ایتالیایی و آشپزی می باشد .

برنامه بلند مدت ما استمرار آموزش و تربیت نیروهای کارآمد بوسیله‌ی برپایی دوره‌های تخصصی تئوری و عملی (hands on ) در زمینه‌های نانوایی، قنادی،  شکلات‌سازی، بستنی، کافی‌شاپ و رستوران با حضور مدرسان منتخب داخلی و خارجی می‌باشد و در این راستا خدمات و امکانات متمایز زیر را به هنرجویان خود ارایه می دهد :

1:  400 مترمربع فضای استاندارد آموزشی مجهز به برترین ماشین آلات روز دنیا با دو محیط کاملا مجزا برای برگزاری دوره های نان ، شیرینی و آشپزی .

2: دوره های کاملا کاربردی بصورت ورکشاپ زیرنظر برترین اساتید کشور

3: ارایه مدارک معتبر داخلی و بین المللی

4: امکان استفاده از خدمات مشاوره ای رایگان اساتید برای راه اندازی پروژه های صنایع غذایی

5: امکان عقد قرارداد آموزش نیروی انسانی با نانوایی ها ، قنادی ها ، مراکز تهیه غذا ، کافی شاپ ها ، رستوران ها در محل بیک آکادمی و یا کارگاه کارفرما

6: امکان معرفی نیروی انسانی به نانوایی ها، قنادی ها، مراکز تهیه غذا، کافی شاپ ها و رستوران ها پس از تایید بیک آکادمی به کارفرمایان